• אוצרות: אושרי כהן נדר
    אור־יה רוזמן איזנשטדט
  • תאריכים:5.3-12.6.20

מסיבת תחפושות

משתתפים.ות:

אופיר זמודזיאק גיא און דוד וקסלר דנה פלד ולנטין סבירידה הדר יחזקאל טל קובליו יובל אברמי נועה דנציגר רביד הקן שיר נאה שימרית בן יעקב רות פילוסוף תום לרנטל

הפרקטיקה של האמנים בתערוכה כוללת שימוש בתהליכי צילום חדשים, עבודה עם סוגי בדים וטכניקות סריגה, אריגה, רקמה, הדפסה וטכניקות פיסול. הם מייצרים ומעניקים פרשנות לנושא הסתרה וכיסוי שמעניקה התחפושת. כחלק מתהליך היצירה מתורגמות תופעות המומרות לאובייקטים רב-ממדיים, המבקשות לבחון את כוחם של החומרים בהם הם משתמשים.

האמנים המציגים בתערוכה, פועלים מתוך אמונה כי נוכחותה של תחפושת או מסכה מאפשרת שחרור מההתנהגות היומיומית, יציאה מה'אני' המודע אל עבר ה'אני' הנסתר. ההסוואה מבקשת לגרום להתנתקות מנטלית מהעצמי ולהקנות תחושת ביטחון לפעולה. תחושת המסתורין שעולה מהמפגש עם העולם הפנימי, מצליחה לפורר את הנורמלי והידוע ושינוי המראה מביא לניתוק מהמציאות המוצהרת, המוצגת והידועה ולהארה על תחושות פנימיות, אינדיוידואליות אשר בהעדר התחפושת ישארו חבויות ומאופסנות פנימה.

במקרים מסוימים, בסיועה של התחפושת תתאפשר שבירה של קודים מקובלים. אלו הלובשים אותה יפעלו תחת מעטה חסוי ואף יהיו חשופים להפרת נורמות חברתיות. היא מעודדת פירוק של מוסכמות, לטוב ולרע. אומץ ותחושת התרוממות של האינדיוידואל, מיצוי יכולותיו מצד אחד או התרסקות והרס עצמי, חברתי מהצד השני. אומנם התחפושת מאפשרת להסתתר בזהות בדויה, אך דווקא מעצם הבחירה בה, נחשפים התכנים האמיתיים והחלומות הכמוסים ביותר.