התוכנית לפיתוח מקצועי - מרכז אדמונד דה רוטשילד

במאי 2020 נוסדה התכנית לפיתוח מקצועי של מרכז אדמונד דה רוטשילד, כדי לעודד את השתלבותם.ן של אמנים.ות ומעצבים.ות בראשית דרכם.ן בשדה האמנות והעיצוב המקומי.
התכנית מיועדת לבוגרים.ות נבחרים.ות של בתי הספר והאקדמיות לאמנות ולעיצוב ברחבי הארץ, שסיימו את לימודיהם.ן לתואר הראשון בשנה האחרונה.
התכנית מעניקה למשתתפיה כלים לקידום העשייה וההתבססות המקצועית, בליווי קבוצתי ואישי של צוות מנחים.ות בעלי.ות ניסיון עשיר ומעורבות מתמשכת בפרקטיקה של עולם האמנות והעיצוב העכשוויים.
מרכז אדמונד דה רוטשילד מציע שתי תכניות נפרדות לפיתוח מקצועי, המתקיימות זו לצד זו כמה פעמים בשנה, כאשר כל אחת מהן מותאמת לצרכים הייחודיים של האמנים.ות והמעצבים.ות

בתחום האמנות

התכנית לפיתוח מקצועי בתחום האמנות מתמקדת בתכנים תיאורטיים ומעשיים הכוללים, בין היתר: כתיבת הצהרת אמן; סקירה ומיפוי של האפשרויות המקצועיות לאמנים.ות צעירים.ות והענקת כלים לפיתוחן; היכרות עם מגוון פלטפורמות של אמנות ושל מעורבות חברתית; מפגשים של ליווי אישי (מנטורינג) עם צוות מוביל המתמחה באוצרות, בתיאוריה של האמנות, בניהול גלריות ובפיתוח פלטפורמות רלוונטיות וכן מפגשים אישיים עם יוצרים.ות ותיקים.ות.
בוגרי.ות התכנית לפיתוח מקצועי מצטרפים.ות לקהילת האמנים.ות והמעצבים.ות של מרכז אדמונד דה רוטשילד, המהווה מרחב לשיתופי פעולה, לדיאלוג ולהעשרה.

בתחום העיצוב

התכנית לפיתוח מקצועי בתחום העיצוב נבנתה בשיתוף עם עמותת לצאת מהקופסא, ומתמקדת בתכנים כגון: פיתוח מוצר; שיווק; בניית תכנית עסקית והיכרות בסיסית עם העולם הפיננסי העצמאי; ליווי אישי על ידי צוות מקצועי ויועצים.ות מובילים.ות בתחום העיצוב.
בוגרי.ות התכנית לפיתוח מקצועי מצטרפים.ות לקהילת האמנים.ות והמעצבים.ות של מרכז אדמונד דה רוטשילד, המהווה מרחב לשיתופי פעולה, לדיאלוג ולהעשרה.