במאי 2020 נוסדה התכנית לפיתוח מקצועי של מרכז אדמונד דה רוטשילד, כדי לעודד את השתלבותם.ן של אמנים.ות ומעצבים.ות בראשית דרכם.ן בשדה האמנות והעיצוב המקומי.
התכנית מיועדת לבוגרים.ות נבחרים.ות של בתי הספר והאקדמיות לאמנות ולעיצוב ברחבי הארץ, שסיימו את לימודיהם.ן לתואר הראשון בשנה האחרונה.
התכנית מעניקה למשתתפיה כלים לקידום העשייה וההתבססות המקצועית, בליווי קבוצתי ואישי של צוות מנחים.ות בעלי.ות ניסיון עשיר ומעורבות מתמשכת בפרקטיקה של עולם האמנות והעיצוב העכשוויים.
מרכז אדמונד דה רוטשילד מציע שתי תכניות נפרדות לפיתוח מקצועי, המתקיימות זו לצד זו כמה פעמים בשנה, כאשר כל אחת מהן מותאמת לצרכים הייחודיים של האמנים.ות והמעצבים.ות

בתחום האמנות

התכנית לפיתוח מקצועי בתחום האמנות מתמקדת בתכנים תיאורטיים ומעשיים הכוללים, בין היתר: כתיבת הצהרת אמן; סקירה ומיפוי של האפשרויות המקצועיות לאמנים.ות צעירים.ות והענקת כלים לפיתוחן; היכרות עם מגוון פלטפורמות של אמנות ושל מעורבות חברתית; בניית תיק עבודות; מפגשים של ליווי אישי (מנטורינג) עם צוות מוביל המתמחה באוצרות, בתיאוריה של האמנות, בניהול גלריות ובפיתוח פלטפורמות רלוונטיות וכן מפגשים אישיים עם יוצרים.ות ותיקים.ות.
בוגרי.ות התכנית לפיתוח מקצועי מצטרפים.ות לרשת האמנים.ות והמעצבים.ות של מרכז אדמונד דה רוטשילד, המהווה מרחב לשיתופי פעולה, לדיאלוג ולהעשרה.

בתחום העיצוב

התוכנית לפיתוח מקצועי בתחום העיצוב מתמקדת בתכנים תיאורטיים ומעשיים, הכוללים, בין היתר: זהות מותגית; יזמות; שיווק; סדנת כתיבה; פנייה לתקשורת; בניית פרזנטציה; היכרות בסיסית עם העולם הפיננסי העצמאי; ליווי אישי (מנטורינג) על ידי צוות מקצועי ויועצים.ות מובילים.ות בתחום העיצוב.
בוגרי.ות התוכנית לפיתוח מקצועי מצטרפים.ות לרשת האמנים.ות והמעצבים.ות של מרכז אדמונד דה רוטשילד, המהווה מרחב לשיתופי פעולה, לדיאלוג ולהעשרה.