אוצרים.ות

נעם אלון

נעם אלון

יליד 1993, תל אביב. אוצר ומבקר אמנות עכשווית; חי ופועל בין פריז לתל אביב. בימים אלו עובד כדוקטורנט למוזיאולוגיה באוניברסיטת הסורבון נובל, פריז.
המחקר האוצרותי שלו נע בין שני צירים מרכזיים: ציר אחד עוסק בדרכים השונות שבהן הנפש והבנת מצבים רגשיים מוכתבות על ידי צווים חברתיים, מהולדת הפסיכואנליזה בתחילת המפכה התעשייתית ועד הניו-אייג׳ והפסיכולוגיה הפופולרית של הכלכלה הניאו-ליברלית בימינו. נעם עובד עם אמנים.ות שמערערים, כל אחת ואחד בדרכו.ה הייחודית, על הקשר ההדוק בין יציבות נפשית ליעילות בשוק העבודה. הציר האחר מתבונן במשבר האקלים, שהפך למיתוס אחרית הימים, כך שישרת מניעים של אוטוריטות פוליטיות וכלכליות. השימוש של אוטוריטות אלו בפחד, פסימיות וחוסר אונים מוביל לביזור של הקולקטיב החברתי, וכך אשמה אישית מחליפה את הסיכוי להתקוממות ציבורית. פועל במסגרת זו עם אמנים.ות שמתעקשים למצוא יופי באנתרופוקן, בעודם מערערים על מערכות אמונה דוגמטיות.

אצר תערוכות ב: Espace Niemeyer, Paris; Palais des Beaux Arts de Paris; Cité Internationale des Arts; Galeriepcp, Paris ; Galerie Jousse Entreprise – Paris+Art Basel; DOC! Paris ; גלריה בנימין, תל אביב וגבעון פורום לאמנות, תל אביב. פרסם מאמרים וכתבות במגוון מגזינים, קטלוגים, כתבי-עת וכיו״ב.

לעמוד התערוכה SPRING WATER

אתר

אוצרים.ות