• אוצרים: יובל סער ורותם קפלן
  • תאריכים:25.2-2.4.21

הטבע מתעורר

משתתפים.ות:

אלי בבג׳נוב הגר ברנע וליאור וינטר הגר השילוני ודניאלה אבוהב יונתן כץ כנרת נעם ליעד שירן מיתר חכם נועה טרלובסקי נעמה וולוב שארל ויינברג ושי בן עמי שי שמחוני תמר בן ג׳ויה

חזירי הבר שמסתובבים ללא הפרעה ברחובות חיפה, האופרה של ברצלונה שנפתחה עם הופעה לנגד 2,000 עציצים, הדולפינים שלא הגיעו לתעלות המים בוונציה: בשעה שהעולם עומד מלכת בעקבות מגפת הקורונה, הטבע ממשיך בשלו ופולש למחוזות עירוניים, במציאות ובדימיון. הביטוי ״הטבע מתעורר״ משקף מציאות חדשה ומרגיעה, משאלת לב וגעגוע לעולם טוב יותר, וגם מקור לתוכן הומוריסטי – מוגזם ומופרך – שהתפשט ברשת באופן ויראלי.

התערוכה ״הטבע מתעורר״ כוללת מנעד רחב של ייצוגים חזותיים: עבודות שנוצרו לפני פרוץ המגיפה, ושמקבלות פרשנות חדשה בעקבות אירועי השנה החולפת, לצד עבודות חדשות שהוכנו במיוחד בעבורה. אלו נוצרו בפורמטים שונים ובדיסציפלינות שונות (איור, אדריכלות, טקסטיל, צילום, אינטראקטיב ועוד), על ידי 15 יוצרות ויוצרים צעירים שסיימו את לימודיהם בבתי הספר לאמנות ולעיצוב בישראל בחמש השנים האחרונות.

זה לצד זה נוכחים טבע דמיוני הנשלט על ידי סאונד, רגעים משותפים בין העצים לבני האדם, מסע במטוס של צמחי בר ובעלי חיים הנמצאים בסכנת הכחדה, חולצות עם דימויים רקומים של ג׳ונגל וטבע פראי שמתכתבים עם יציאה כפוייה לחל״ת, וזיכרון מאושר של קיץ בגינת קקטוסים פראית וקוצנית בערד, שתורגם למציאות שבה העולם התהפך. ממש כמו האדמה שנשמטה תחת רגלינו בשנה האחרונה.

להורדת קטלוג התערוכה